Hőszivattyús bojler – vízmelegítés hatékonyabban, energiatakarékosabban

A hőszivattyús bojlerek valóban modern és energiatakarékos eszközei a vízmelegítésnek. Érdekel, hogyan működnek? Cikkünk elolvasása után benned sem maradnak kétségek!
Mint tudatos felhasználók, folyamatosan keressük az újabb és újabb lehetőségeket, hogy hogyan lehetne a háztartásunkat még hatékonyabbá, még energiatakarékosabbá tenni.
Ennek ma már jó néhány féle módja van, kezdve a fotovoltaikus rendszerrel, az okos háztartási gépeken keresztül egészen a különböző hőszivattyúkig – mindenki megtalálhatja, amire szüksége van, illetve ami belefér.
A hőszivattyús bojler is egy nem kifejezetten régi fejlesztés (vagyis nem egy 30-50 éves technológia új köntösben), és egy igen kompakt, remek hatásfokkal és alacsony fogyasztással működő vízmelegítési alternatíva.
Vagyis ha ilyesmiben gondolkodsz, akkor búcsút inthetsz a gázszámla ezért felelős részének, illetve a villanybojlerről való átállásnál a villanyszámla egy méretes hányadának.
Mik a hőszivattyús bojler előnyei?
Hogy rögtön a legfontosabbal kezdjük: a hőszivattyús bojler legnagyobb előnye a kedvező fogyasztása.
Mivel ugyanazon az elven működik, mint a nagy, kültéri egységes hőszivattyú rendszerek, igazából ebben az esetben is a hűtőközeget sűrítő kompresszor az, ami ténylegesen áramot fogyaszt, ám ez a teljes energia-forgalomnak mindössze körülbelül a negyede.
Vagyis 25% energiafelhasználás mellett képes a környezetből 75%-ot elvonni hőenergia formájában, ezzel meglehetősen nagyra nő a hatásfoka.
Az így kivont hőt viszont a bojler 100%-ban átadja a melegíteni kívánt víznek, amivel stabil 60°C-t lehet biztosítani.
Az alacsonyabb fogyasztással és a nagyobb hatékonysággal egy hőszivattyús bojler akár 4-szer gazdaságosabban is működhet, mint egy hagyományos villanybojler!
Emellett mindenképpen érdemes megemlíteni, hogy a modern, korszerű hőszivattyús bojlerek kompaktak, formatervezettek, remekül telepíthetőek a legtöbb háztartásba.
Lehet a hőszivattyús bojlert fűtési rendszerrel, hőszivattyú rendszerrel kombinálni?
A hőszivattyús bojlerek önálló egységek, teljesen felesleges lenne őket már meglévő, vagy a jövőben kiépítendő hőszivattyú rendszerrel kombinálni, összeépíteni.
Mi több, egy háztartási hőszivattyú-erőmű sok esetben a fűtés mellett képes a használati melegvíz előállítására is, szóval nem sok értelme lenne ugyanarra a célra két berendezést is működtetni.
Fűtésrendszerre sem kapcsolható a hőszivattyús bojler, nem válthat ki egy külön erre a célra épült hőszivattyút.
Ahhoz, hogy fűteni tudjunk, nagyobb nyomás és keringető szivattyú, valamint folyamatos melegítés szükséges, ez pedig a bojler működésétől teljesen idegen.
A hőszivattyús bojler, akárcsak hagyományos társai, felmelegíti, majd pedig tárolja a melegvizet, nem akkor állítja elő, mikor szükség van rá.
Folyamatos működtetés esetén egyrészt nem hozná ugyanazt a teljesítményt, másrészt az energiafelhasználása is jelentősen megnőne – persze csak elméleti szinten, hiszen ahogy azt leszögeztük, lehetetlen fűtésrendszerre kötni.
Hőszivattyús bojlerben gondolkodsz? Keress minket!
Hőszivattyús bojlerbe fektetésen gondolkodsz?
Nagyszerű!
Így egy kifejezetten gazdaságos formáját választod a háztartásod használati melegvíz-előállításának.
Ha meguntad már a magas gáz- és villanyszámlákat, akkor egy ilyen készülék lehet számodra is a megoldás, mivel energiatakarékos, és tökéletesen ellátja a feladatát.
Töltsd ki árajánlatkérő űrlapunkat, és lépj velünk kapcsolatba mielőbb, hogy a Te házadban is hőszivattyús bojler biztosíthassa a jövőben a mindennapi kényelmed ezen részét!